בתחום המשפט הפלילי, תפקידו של עורך דין הינו חיוני בשמירה על הזכויות והאינטרסים של אנשים הנחקרים במשטרה. כאשר חשוד נחקר, עורך דין משמש כפרקליט מכריע, המבטיח כי החשוד יקבל יחס הוגן לאורך כל ההליך המשפטי. אחד התפקידים העיקריים של עורך דין פלילי היא לספק ייעוץ משפטי ללקוחותיו – כאשר חשוד נקרא לעבור חקירה במשטרה, עורך הדין מייעץ לו טרם עובר את החקירה. הייעוץ וההדרכה חשובים מאין כמותם בשלבים קריטיים כמו השלב לפני החקירה המשטרתית, כיוון שכל דבר שהחשוד אומר או לא אומר, כיצד הוא מתנסח או מתנהג במהלך החקירה ועוד, יכולים לגרום למשטרה לחשדות, בניית התיק נגד החשוד או אפילו לקחת דברים מסוימים שאמר כהודאה באשמה.

עזרתו של עורך הדין בעת חקירה במשטרה

מלבד העזרה החיונית של עורך הדין בעת חקירה במשטרה של החשוד, לעורך הדין תפקיד חיוני בבחינת הפעולות שנוקטת המשטרה במהלך החקירה. הוא בודק את הראיות שנאספו, בוחן הצהרות של עדים ומנתח את חוקיות הליכי החיפוש והתפיסה. בדיקה זו היא חיונית על מנת שעורך הדין יוכל לזהות כל הפרה אפשרית של זכויות החשוד או שגיאות פרוצדורליות שעלולות לבטל את ההאשמות ולמנוע את קבילות הראיות נגד החשוד בבית המשפט. כמו כן, לעורך הדין יש סמכות לנהל חקירה משלו בתיק – לאסוף ראיות, לראיין עדים ולהתייעץ עם מומחים כדי לבנות אסטרטגיית הגנה חזקה. גישה פרואקטיבית זו מבטיחה שכל המידע הרלוונטי יובא לידי ביטוי, ומספקת פרספקטיבה מקיפה המאתגרת את תיק התביעה.

סיוע מהמומחים

עורך הדין משמש כמגשר בין החשוד למשטרה בעודו מנהל משא ומתן עם גורמי אכיפת החוק כדי להבטיח תוצאות חיוביות עבור לקוחותיהם. עורך הדין יכול להביא להפחתה בדרגת החומרה של האישום, הסדרי טיעון או אפשרויות עונש חלופיות. לכן, חשוב שתבחרו עורך דין פלילי מוביל שיוכל לספק לכם את הייעוץ הנכון לקראת חקירה במשטרה ולהגן עליכם במהלך התהליך כולו. משרד עורכי הדין של עורכת הדין שקמה אדרי נלחם עבור לקוחותיו על מנת להגיע לפתרון הטוב ביותר עבור כל תיק ותיק.

האמור במאמר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה שנעשית ע"פ המידע והפרטים האמורים במאמר זה הינה על אחריות המשתמש בלבד. בכל מקרה ספציפי יש להיעזר בבעל מקצוע המתמצא בתחום.

 טלפון ליצירת קשר: 054-5238646.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here